Начало На преден план Космическият кораб „Галилео“ навлиза в орбита около Юпитер на 7 декември 1995 г.
10375
Хроника

Космическият кораб „Галилео“ навлиза в орбита около Юпитер на 7 декември 1995 г.

На 7 декември 1995 г. в орбита около планетата Юпитер е изведен американският космически кораб „Галилео“.„Галилео“ излиза в орбита на Юпитер и пуска атмосферната сонда, която прониква на 156 км в атмосферния слой на планетата и остава там около 58 минути.

| 07 Декември 2024, 07:00 ч.
Космическият кораб „Галилео“ навлиза в орбита около Юпитер на 7 декември 1995 г.
Космическият кораб „Галилео“ навлиза в орбита около Юпитер на 7 декември 1995 г.
Снимка © DFA

На 7 декември 1995 г. в орбита около планетата Юпитер е изведен американският космически кораб „Галилео“. Това е първият космически кораб, който изследва атмосферата на Юпитер посредством спускаема сонда.

Проходът Петрохан в Стара планина, който е най-краткият път от областите Монтана и Видин към София, се почиства, опесъчава и е проходим при зимни условия, съобщиха от Областното пътно управление в Монтана.

Остава в сила забраната за преминаване през Петрохан на тежкотоварни автомобили над 12 тона в двете посоки, както и ограничението за теглене на ремаркета и за движение на моторни превозни средства (МПС) с дължина над 12 метра, припомниха от Областното пътно управление.

Временно е ограничено движението на тежкотоварни автомобили през Троянски проход, както и през проходите "Рожен" и "Превала", съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура".

Движението е ограничено поради снеговалеж и снегопочистване.

Възможно е днес движението в София да бъде затруднено заради протест на таксиметрови шофьори, съобщиха от пресцентъра на Столичната община. 

На 20 декември в София ще се състои протест на таксиметровите шофьори, съобщи преди дни Снежана Никова - председател на Браншова организация на таксиметровите шофьори и превозвачи в България (Бургас), на пресконференция в Националния пресклуб в София. Причината за протеста е поскъпването на задължителна застраховка "Гражданска отговорност". Щяхме да затваряме магистрали, пътища и гранични пунктове, но се отказахме, за да не попречим на гражданите и светлите празници. Ако няма решение до Нова година, протестите продължават и няма да спрем само в рамките на България, каза тогава Никова.

От 8:30 до 17:00 ч. днес са възможни затруднения на движението, информираха от Общината във връзка с протестно събитие на Национален протест на т

На днешното си редовно заседание общинските съветници в Казанлък подкрепиха единодушно предложението за поставяне на паметна плоча Петя Павлович, основател и главен диригент на първата хорова школа в страната. Предложението беше внесено от заместник-председателя на комисията по култура, туризъм и вероизповедание Мария Цонева. Паметната плоча ще бъде поставена пред сградата на Народно читалище „Искра – 1860“.

Павлович е родена на 28 септември 1939 г. в гр. Казанлък. Тя учи в Българската държавна консерватория, специалност "дирижиране". В периода 1967 – 1984 г. тя създава и ръководи в Казанлък първата в България хорова школа, съставена от седем хорови формации - Детски хор „Искра“ и Камерен състав към този хор, Смесен хор „Петко Стайнов“ и Камерен състав към хора, Детски хор „Буратино“, Хор на момчетата и Юношески смесен

Министерският съвет прие на днешното си заседание решение за даване на съгласие за извършване на допълнителни разходи за 2024 г. от държавните културни институти в областта на културното и аудио-визуалното наследство и на държавните институтите в областта на сценичните изкуства и училищата по изкуствата и културата. Това съобщиха от пресслужбата на служебния кабинет.

С решението се дава съгласие министърът на културата да включи в бюджетите на държавните културни институти, осъществяващи дейност в областта на културното и аудио­визуалното наследство, държавните културни институти, осъществяващи дейност в областта на сценичните изкуства и училищата по изкуствата и по културата, допълнителни разходи в размер на 6 083 550 лева.

До 2 651 500 лв. се отпускат за държавните културни институти, осъществяващи дейност в областта на културното и аудио-визуалното наследство.

По информация на отдел „Справочна“ сондата „Галилео“ е изстреляна на 18 октомври 1989 г. в околоземна орбита със совалката „Атлантис“ от космическия център „Кенеди“ в щата Флорида, САЩ. Това е апарат от ново поколение, предназначен за изследване на химическия състав и физическите характеристики на планетата Юпитер и за детайлно фотографиране на спътниците му. Състои се от орбитален модул и специална сонда.

„Галилео“ излиза в орбита на Юпитер и пуска атмосферната сонда, която прониква на 156 км в атмосферния слой на планетата и остава там около 58 минути. Орбиталният модул на „Галилео“ става изкуствен спътник на Юпитер и изпълнява задачите си в продължение на осем години. На 21 септември 2003 г. мисията приключва, след като наземният контрол подава команда за спускане на сондата в атмосферата на планетата, където тя изгаря. Целта е да се избегне евентуален сблъсък с някой от спътниците на планетата и пренасянето на земни микроорганизми на повърхността им.

Бюлетините „Международна информация“ проследяват излитането на кораба „Атлантис“, достигането на сондата до Юпитер, извеждането й в орбита и последващото й изгаряне в атмосферата на планетата:

Ню Йорк, 18 октомври 1989 г. /кор. на / Със закъснение от едно денонощие поради лошото време от космическия център „Кенеди“ във Флорида стартира космическият кораб за многократно използване „Атлантис“. Неговата задача е да изпрати към планетата Юпитер космическата сонда „Галилей“ , която тежи 2,5 тона. Научният проект, чието осъществяване струва 1,4 милиарда долара, предвижда сондата да достигне през декември 1995 г. най-голямата планета на Слънчевата система и да остане 22 седмици в орбита около нея. Космическата „совалка“ излетя с екипаж от пет души.

***

Ню Йорк, 19 октомври 1989 г. // Екипажът на американския космически кораб за многократно използване „Атлантис“ изведе днес в орбита междупланетната автоматична станция „Галилей“, чиято цел е да достигне и разбули тайните на планетата Юпитер. Космическата одисея на „Галилей“ ще продължи шест години. Учените очакват през 1996 година, когато „Галилей“ достигне до Юпитер, да получат висококачествени снимки на една от най-слабо проучените планети от Слънчевата система.

***

Ню Йорк, 7 декември 1995 г. // Космическа мини сонда бе спусната с парашут от сондата „Галилей“ в атмосферата на Юпитер и успешно установи връзка с кораба-майка. Конусовидният апарат, тежък 338 кг., навлезе тази нощ в атмосферата на планетата със скорост 170 км/ч., съобщи лабораторията на НАСА в Пасадена, Калифорния. Сондата ще може да предава електронна информация на „Галилей“ най-много 70 минути, преди да бъде смазана от атмосферното налягане, 20 пъти надвишаващо земното. Благодарение на „самоубийствената“ й мисия ще бъдат получени първите сведения за вътрешността на най-голямата планета от Слънчевата система, които може би ще разбулят тайната на зараждането й.

Първите записи ще достигнат до Земята най-рано на 14 декември, поради интервала, необходим на „Галилей“, за да ги обработи и предаде. Но учените са чакали толкова дълго, че още седмица или две нямат значение за тях, отбелязва АП. Проектът „Галилей“ стартира през 1977 г., а самият полет на космическия апарат започна преди шест години.

***

Юпитер - сонда

Вашингтон, 10 декември 1995 г. // Учените от НАСА съобщиха, че са получили първите данни от космическата сонда „Галилей“, която след шест години полет достигна орбитата на Юпитер. Данните, които се получават от разстояние 3,7 милиарда километра, ще дадат на учените уникална информация за атмосферата на Юпитер, за състава, климата и времето на планетата.

***

Сондата Галилей прекрати съществуването си, навлизайки в плътните слоеве на атмосферата на Юпитер

Вашингтон, 22 септември 2003 г. // Американската космическата сонда Галилей приключи успешно мисията си вчера, като навлезе в плътните слоеве на атмосферата на Юпитер и изгоря, съобщиха световните агенции.

До последния момент от мисията си, започнала през 1989 г., Галилей изпращаше на земята данни за най-голямата планета на Слънчевата система. В 19:43 часа по Гринуич сондата изпрати последния си сигнал до изследователския център в Пасадена, Калифорния.

Галилей е обиколила 34 пъти Юпитер след установяването си на орбита през 1995 г., когато получи първата научна информация за атмосферата на планетата чрез спускане на малка сонда. Сондата е изминала общо 4,6 милиарда км и е предала на Земята огромно количество информация, включително 14 хиляди снимки на планетата Юпитер и нейните луни. Галилей откри доказателства за наличието на океани от солена вода под повърхността на луните Европа, Ганимед и Калисто, и изследва вулканичната активност на луната Ио.

В периода от 1995 г. до 2003 г. „Галилео“ обикаля 34 пъти планетата Юпитер, като изминава общо 4,6 млрд. км и предава огромно количество информация, включително 14 000 снимки на планетата и нейните луни. „Галилео“ открива доказателства за наличието на океани от солена вода под повърхността на луните Европа, Ганимед и Калисто, и изследва вулканичната активност на луната Йо. Мисията на „Галилео“ приключва успешно на 21 септември 2003 г., когато навлиза в плътните слоеве на атмосферата на Юпитер и изгаря.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Русия и Беларус подписват на 25 декември 1998 г. Декларация за създаване на съюзна държава
На 25 декември 1998 г. Руската федерация и Беларус подписват Декларация, с която целят създаване на съюзна държава през 1999 г. като стъпка към обединяването на двете страни. Това ...
Променя се организацията на движението за отслужване на празнично богослужение в храм-паметника „Св. Александър Невски“ в София
Променя се организацията на движението за отслужване на празнично богослужение в храм-паметника „Св. Александър Невски“, съобщиха от пресцентъра на Столичната община.&n ...
Младите таланти на ФК „Реал Омуртаг“ спечелиха Купата за феърплей на международен турнир в Румъния
Талантите от Футболен клуб (ФК) „Реал Омуртаг“ спечелиха Купата за феърплей на международен турнир в Румъния. Това съобщи треньорът на младите футболисти Веселин Санде ...
Десет деца се родиха по инвитро програмата на Столична община през 2024 г.
Общо 10 бебета се родиха през 2024 г. по донорската програма на Столичната община за подпомагане на семейства с репродуктивни проблеми, съобщиха от пресцентъра на Столичната община ...
Сняг има навсякъде в област Монтана, пътищата са проходими при зимни условия
През изминалата нощ навсякъде в област Монтана е паднал сняг, като за равнинната част това е първи сняг, а за планинската – пореден. В момента в продължава да вали в планинск ...
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
Оранжев код за значителни валежи от сняг и дъжд е обявен за днес в девет области в страната
За днес Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ) издаде предупреждение от втора степен (оранжев код) за значителни валежи от сняг и дъжд в девет области в страната ...
Русия и Беларус подписват на 25 декември 1998 г. Декларация за създаване на съюзна държава
На 25 декември 1998 г. Руската федерация и Беларус подписват Декларация, с която целят създаване на съюзна държава през 1999 г. като стъпка към обединяването на двете страни. Това ...
Президентът Румен Радев ще присъства на традиционния благотворителен спектакъл „Българската Коледа“ тази вечер в Народния театър
Президентът Румен Радев и неговата съпруга Десислава Радева ще присъстват на традиционния благотворителен спектакъл „Българската Коледа“, съобщиха от прессекретариата н ...
Променя се организацията на движението за отслужване на празнично богослужение в храм-паметника „Св. Александър Невски“ в София
Променя се организацията на движението за отслужване на празнично богослужение в храм-паметника „Св. Александър Невски“, съобщиха от пресцентъра на Столичната община.&n ...
Пътните настилки са предимно мокри, по високите и усойни места - частично заледени, обработени и проходими при зимни условия, съобщи АПИ
Пътните настилки са предимно мокри, по високите и усойни места - частично заледени, обработени и проходими при зимни условия. Това информира Агенция „Пътна инфраструктура&ldq ...
Тикер в 07:57 ч.
За днес Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ) издаде предупр ...
Начало На преден план
10375
Хроника

Космическият кораб „Галилео“ навлиза в орбита около Юпитер на 7 декември 1995 г.

На 7 декември 1995 г. в орбита около планетата Юпитер е изведен американският космически кораб „Галилео“.„Галилео“ излиза в орбита на Юпитер и пуска атмосферната сонда, която прониква на 156 км в атмосферния слой на планетата и остава там около 58 минути.

| 07 Декември 2024, 07:00 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Космическият кораб „Галилео“ навлиза в орбита около Юпитер на 7 декември 1995 г.
Космическият кораб „Галилео“ навлиза в орбита около Юпитер на 7 декември 1995 г.
Снимка © DFA

На 7 декември 1995 г. в орбита около планетата Юпитер е изведен американският космически кораб „Галилео“. Това е първият космически кораб, който изследва атмосферата на Юпитер посредством спускаема сонда.

Проходът Петрохан в Стара планина, който е най-краткият път от областите Монтана и Видин към София, се почиства, опесъчава и е проходим при зимни условия, съобщиха от Областното пътно управление в Монтана.

Остава в сила забраната за преминаване през Петрохан на тежкотоварни автомобили над 12 тона в двете посоки, както и ограничението за теглене на ремаркета и за движение на моторни превозни средства (МПС) с дължина над 12 метра, припомниха от Областното пътно управление.

Временно е ограничено движението на тежкотоварни автомобили през Троянски проход, както и през проходите "Рожен" и "Превала", съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура".

Движението е ограничено поради снеговалеж и снегопочистване.

Възможно е днес движението в София да бъде затруднено заради протест на таксиметрови шофьори, съобщиха от пресцентъра на Столичната община. 

На 20 декември в София ще се състои протест на таксиметровите шофьори, съобщи преди дни Снежана Никова - председател на Браншова организация на таксиметровите шофьори и превозвачи в България (Бургас), на пресконференция в Националния пресклуб в София. Причината за протеста е поскъпването на задължителна застраховка "Гражданска отговорност". Щяхме да затваряме магистрали, пътища и гранични пунктове, но се отказахме, за да не попречим на гражданите и светлите празници. Ако няма решение до Нова година, протестите продължават и няма да спрем само в рамките на България, каза тогава Никова.

От 8:30 до 17:00 ч. днес са възможни затруднения на движението, информираха от Общината във връзка с протестно събитие на Национален протест на т

На днешното си редовно заседание общинските съветници в Казанлък подкрепиха единодушно предложението за поставяне на паметна плоча Петя Павлович, основател и главен диригент на първата хорова школа в страната. Предложението беше внесено от заместник-председателя на комисията по култура, туризъм и вероизповедание Мария Цонева. Паметната плоча ще бъде поставена пред сградата на Народно читалище „Искра – 1860“.

Павлович е родена на 28 септември 1939 г. в гр. Казанлък. Тя учи в Българската държавна консерватория, специалност "дирижиране". В периода 1967 – 1984 г. тя създава и ръководи в Казанлък първата в България хорова школа, съставена от седем хорови формации - Детски хор „Искра“ и Камерен състав към този хор, Смесен хор „Петко Стайнов“ и Камерен състав към хора, Детски хор „Буратино“, Хор на момчетата и Юношески смесен

Министерският съвет прие на днешното си заседание решение за даване на съгласие за извършване на допълнителни разходи за 2024 г. от държавните културни институти в областта на културното и аудио-визуалното наследство и на държавните институтите в областта на сценичните изкуства и училищата по изкуствата и културата. Това съобщиха от пресслужбата на служебния кабинет.

С решението се дава съгласие министърът на културата да включи в бюджетите на държавните културни институти, осъществяващи дейност в областта на културното и аудио­визуалното наследство, държавните културни институти, осъществяващи дейност в областта на сценичните изкуства и училищата по изкуствата и по културата, допълнителни разходи в размер на 6 083 550 лева.

До 2 651 500 лв. се отпускат за държавните културни институти, осъществяващи дейност в областта на културното и аудио-визуалното наследство.

По информация на отдел „Справочна“ сондата „Галилео“ е изстреляна на 18 октомври 1989 г. в околоземна орбита със совалката „Атлантис“ от космическия център „Кенеди“ в щата Флорида, САЩ. Това е апарат от ново поколение, предназначен за изследване на химическия състав и физическите характеристики на планетата Юпитер и за детайлно фотографиране на спътниците му. Състои се от орбитален модул и специална сонда.

„Галилео“ излиза в орбита на Юпитер и пуска атмосферната сонда, която прониква на 156 км в атмосферния слой на планетата и остава там около 58 минути. Орбиталният модул на „Галилео“ става изкуствен спътник на Юпитер и изпълнява задачите си в продължение на осем години. На 21 септември 2003 г. мисията приключва, след като наземният контрол подава команда за спускане на сондата в атмосферата на планетата, където тя изгаря. Целта е да се избегне евентуален сблъсък с някой от спътниците на планетата и пренасянето на земни микроорганизми на повърхността им.

Бюлетините „Международна информация“ проследяват излитането на кораба „Атлантис“, достигането на сондата до Юпитер, извеждането й в орбита и последващото й изгаряне в атмосферата на планетата:

Ню Йорк, 18 октомври 1989 г. /кор. на / Със закъснение от едно денонощие поради лошото време от космическия център „Кенеди“ във Флорида стартира космическият кораб за многократно използване „Атлантис“. Неговата задача е да изпрати към планетата Юпитер космическата сонда „Галилей“ , която тежи 2,5 тона. Научният проект, чието осъществяване струва 1,4 милиарда долара, предвижда сондата да достигне през декември 1995 г. най-голямата планета на Слънчевата система и да остане 22 седмици в орбита около нея. Космическата „совалка“ излетя с екипаж от пет души.

***

Ню Йорк, 19 октомври 1989 г. // Екипажът на американския космически кораб за многократно използване „Атлантис“ изведе днес в орбита междупланетната автоматична станция „Галилей“, чиято цел е да достигне и разбули тайните на планетата Юпитер. Космическата одисея на „Галилей“ ще продължи шест години. Учените очакват през 1996 година, когато „Галилей“ достигне до Юпитер, да получат висококачествени снимки на една от най-слабо проучените планети от Слънчевата система.

***

Ню Йорк, 7 декември 1995 г. // Космическа мини сонда бе спусната с парашут от сондата „Галилей“ в атмосферата на Юпитер и успешно установи връзка с кораба-майка. Конусовидният апарат, тежък 338 кг., навлезе тази нощ в атмосферата на планетата със скорост 170 км/ч., съобщи лабораторията на НАСА в Пасадена, Калифорния. Сондата ще може да предава електронна информация на „Галилей“ най-много 70 минути, преди да бъде смазана от атмосферното налягане, 20 пъти надвишаващо земното. Благодарение на „самоубийствената“ й мисия ще бъдат получени първите сведения за вътрешността на най-голямата планета от Слънчевата система, които може би ще разбулят тайната на зараждането й.

Първите записи ще достигнат до Земята най-рано на 14 декември, поради интервала, необходим на „Галилей“, за да ги обработи и предаде. Но учените са чакали толкова дълго, че още седмица или две нямат значение за тях, отбелязва АП. Проектът „Галилей“ стартира през 1977 г., а самият полет на космическия апарат започна преди шест години.

***

Юпитер - сонда

Вашингтон, 10 декември 1995 г. // Учените от НАСА съобщиха, че са получили първите данни от космическата сонда „Галилей“, която след шест години полет достигна орбитата на Юпитер. Данните, които се получават от разстояние 3,7 милиарда километра, ще дадат на учените уникална информация за атмосферата на Юпитер, за състава, климата и времето на планетата.

***

Сондата Галилей прекрати съществуването си, навлизайки в плътните слоеве на атмосферата на Юпитер

Вашингтон, 22 септември 2003 г. // Американската космическата сонда Галилей приключи успешно мисията си вчера, като навлезе в плътните слоеве на атмосферата на Юпитер и изгоря, съобщиха световните агенции.

До последния момент от мисията си, започнала през 1989 г., Галилей изпращаше на земята данни за най-голямата планета на Слънчевата система. В 19:43 часа по Гринуич сондата изпрати последния си сигнал до изследователския център в Пасадена, Калифорния.

Галилей е обиколила 34 пъти Юпитер след установяването си на орбита през 1995 г., когато получи първата научна информация за атмосферата на планетата чрез спускане на малка сонда. Сондата е изминала общо 4,6 милиарда км и е предала на Земята огромно количество информация, включително 14 хиляди снимки на планетата Юпитер и нейните луни. Галилей откри доказателства за наличието на океани от солена вода под повърхността на луните Европа, Ганимед и Калисто, и изследва вулканичната активност на луната Ио.

В периода от 1995 г. до 2003 г. „Галилео“ обикаля 34 пъти планетата Юпитер, като изминава общо 4,6 млрд. км и предава огромно количество информация, включително 14 000 снимки на планетата и нейните луни. „Галилео“ открива доказателства за наличието на океани от солена вода под повърхността на луните Европа, Ганимед и Калисто, и изследва вулканичната активност на луната Йо. Мисията на „Галилео“ приключва успешно на 21 септември 2003 г., когато навлиза в плътните слоеве на атмосферата на Юпитер и изгаря.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град. От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
КЪМ АБОНАМЕНТА
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Русия и Беларус подписват на 25 декември 1998 г. Декларация за създаване на съюзна държава
Променя се организацията на движението за отслужване на празнично богослужение в храм-паметника „Св. Александър Невски“ в София
Младите таланти на ФК „Реал Омуртаг“ спечелиха Купата за феърплей на международен турнир в Румъния
Десет деца се родиха по инвитро програмата на Столична община през 2024 г.
Сняг има навсякъде в област Монтана, пътищата са проходими при зимни условия
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Декември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
Основна линия
Оранжев код за значителни валежи от сняг и дъжд е обявен за днес в девет области в страната
В детайли
Русия и Беларус подписват на 25 декември 1998 г. Декларация за създаване на съюзна държава
На преден план
Президентът Румен Радев ще присъства на традиционния благотворителен спектакъл „Българската Коледа“ тази вечер в Народния театър
В детайли
Променя се организацията на движението за отслужване на празнично богослужение в храм-паметника „Св. Александър Невски“ в София
Основна линия
Пътните настилки са предимно мокри, по високите и усойни места - частично заледени, обработени и проходими при зимни условия, съобщи АПИ
Сфера
И днес няма резултат от издирването на 13-годишния Николай от село Конаре
Местен фокус
Интензивен е трафикът на граничните пунктове ``Капитан Андреево`` и "Кардам" на изход за товарни автомобили
Основна линия
Синята и зелената зона в София няма да работят на Коледа и на 1 януари 2025 г.
Сфера
Един от най-прекрасните подаръци, който получаваме в това време на годината, е времето със специалните хора в живота ни, написа на Бъдни вечер Васил Терзиев
Сфера
Оранжев код за значителни валежи от сняг и дъжд е обявен за утре в девет области в страната
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD24 © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD24 © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.